29 Ocak 2022 Cumartesi 16:37
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İsrail kabinesinden üç yıl sonra ilk kez yeni devlet bütçesi

İsrail´in 2021-2022 devlet bütçesi pazartesi sabahı, Maliye Bakanlığı yetkilileri ile Sağlık Bakanı Nitzan Horowtiz arasında bir milyar şekellik ek sağlık bütçesi konusunda anlaşma sağlandıktan sonra onaylandı.

Dünya 1262 görüntüleme
2 Ağustos 2021 Pazartesi

Başbakan Naftali Bennett bütçenin geçmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Bayanlar ve baylar, İsrail'in bir bütçesi var. İsrail’i önemseyen bir hükümetin bütçesi. Üç yıldan sonra İsrail işe dönüyor. Hükümet üyelerinden anın büyüklüğünü anlamalarını istiyorum, yıllarca ihmalden sonra, en cüretkâr, en rekabetçi bütçeyi getiriyoruz" dedi.

Bennett, Tel Aviv Bölgesinde bir metro inşa etmek ve kaşer gıda sektöründe rekabeti artırmak da dahil olmak üzere hükümetin gelecek için bir dizi planından bahsetti.

Bennett kabine toplantısının başında yaptığı konuşmada, "İsrail Devleti'nin bütçesiz çalıştığı üç yıldan sonra ülkeyi yönetmenin en temel aracı olan 2021-2022 devlet bütçesini hükümetin onayına sunuyoruz. Bu, geleceğe yatırım yapan bir bütçe, bir büyüme bütçesi. Toplu taşımaya, internet altyapısı ve teknolojisine, çocuklarımız için kaliteli eğitime, sağlık sistemimize ve düşmanlarımızla mücadelede en iyi savunma sistemlerini kullanacak askerlerimize yatırım yapıyoruz" dedi.

Meclis Komitesi pazartesi günü, Bütçe ve Ekonomik Düzenlemeler Yasası'nın, 31 Ağustos'ta Meclis genel kuruluna sunulmasına karar verdi. Mart 2018'den bu yana İsrail'de onay alan ilk devlet bütçesi olacak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental