23 Ocak 2022 Pazar 06:37
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Bakanlık binasında gamalı haçın ardından ABD yönetimi antisemitizmi kınadı

Dünya 812 görüntüleme
4 Ağustos 2021 Çarşamba

ABD Başkanı Joe Biden ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken, salı günü federal bir binada gamalı haç çizimi bulunmasının ardından, antisemitizmi kınayan önemli açıklamalarda bulundular.

Medyada yer alan haberlere göre, gamalı haç Washington DC’deki Dışişleri Bakanlık binasının bir asansöründe ortaya çıktı.
Üvey babası bir Holokost kurtulanı olan Blinken, salı akşamı paylaştığı üç tweet’te, ırkçılık içerikli grafitileri kınadığını belirtti. Blinken, “Nefretin, bakanlıkta yeri yok. Nefret içerikli grafiti hemen temizlendi ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu olay bize acıyla bir kez daha hatırlattı, antisemitizm geçmişte kalan bir hatıra değil. Antisemitizme karşı koyarken, acımasız olmalıyız” dedi.

Antisemitizmin, tarihin öğrettiği gibi, çok kez, ırkçılık, homofobi, yabancı düşmanlığı gibi birçok nefretle el ele ilerlediğini belirten Blinken, “Bu ideolojilerin hiçbirinin evlerimizde, iş yerlerimizde veya toplumumuzda yeri yoktur” dedi. Yahudi meslektaşlarına da seslenen Blinken, “Lütfen bilin ki, hizmetlerinize müteşekkiriz ve sizinle birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini ekledi.

ABD Başkanı Biden de salı gecesi CNN’de gamalı haç hakkında bir hikaye paylaşarak, Blinken’ın ifadelerini tekrarladı.

Biden sosyal medyada şu ifadeleri kullandı: “Açık bir şekilde ifade edeyim: Antisemitizmin, dışişleri bakanlığında, benim yönetimimde ya da dünyanın hiçbir yerinde yeri yoktur. Nefrete, korunaklı bir liman sağlamamak ve rastladığımız yerde bağnazlığa karşı dik durmak, bizim elimizde.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental