30 Kasım 2021 Salı 03:23

İngiltere hükümetinden Londra´daki tartışmalı Holokost anıtına onay

İngiliz hükümeti, Londra´da Parlamento dışına Holokost anma merkezi yapma planını onayladı.

Dünya 992 görüntüleme
5 Ağustos 2021 Perşembe

İngiltere Konut, Topluluklar ve Yerel Yönetim Bakanlığı'nın kararı ile, iddialı projenin başlangıcından yaklaşık beş yıl sonra son büyük bürokratik engel de ortadan kalktı.

İngiltere’nin planları arasında 23 büyük bronz heykel ve Birleşik Krallık'ın yasama meclisinin bulunduğu Westminster Sarayı'nın dışındaki Victoria Tower Gardens'ta yeraltında inşa edilecek bir eğitim merkezi de yer alıyor.

105 milyon dolarlık devlet fonu alacak projenin 2025 yılında tamamlanması planlanıyor.

Planın muhalifleri, Büyük Britanya'nın Yahudileri kurtarmadaki rolünü abartacağına dair endişesi, teröristler tarafından hedef alınabileceği ve köleliğin kaldırılmasını simgeleyen yakındaki bir başka anıtı gölgede bırakabileceği gibi konulardan ötürü çok sayıda itirazda bulundular.

Londra'nın Westminster ilçesinin yerel yönetimi, geçen yıl projenin planlama izni almasını engellemiş ve bakanlığın bir soruşturma komisyonu kurmasını istemişti. Bakanlık, Konsey'in itirazına rağmen projeye devam etme kararı almıştı.

İngiliz Yahudileri Temsilciler Kurulu yaptığı açıklamada, hükümetin projeye onay vermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental