23 Ekim 2021 Cumartesi 23:02
Op Dr Mücteba Gündüz

Jared Kushner ´barış´ odaklı yatırım işine girmeye hazırlanıyor

ABD eski Başkanı Donald Trump´ın damadı ve danışmanı Jared Kushner politikayı bırakarak yatırım işine giriyor. Kushner, özellikle İsrail-Arap barışını geliştirici işlerle ilgileneceğini belirtti.

Selin KANDİYOTİ Kültür 2926 görüntüleme
11 Ağustos 2021 Çarşamba

Reuters'ın haberine göre, ismi Infinity Partners olacak şirket, Kushner ve eşi Ivanka'nın yaşadığı Miami’de kurulacak. Çift, Trump'ın yaşadığı Palm Beach'den bir saat uzakta yaşıyorlar.

Kushner ayrıca İsrail'de de bir ofis açacak ve İsrail’le, Hindistan, Körfez ve Kuzey Afrika ülkeleri arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi amaçlayacak.

Kushner’in, Trump’ın danışmanı olduğu dönemde, İsrail’in Arap ülkeleriyle normalleşme anlaşmalarını yürüttüğü biliniyor. Kayınpederinin Ortadoğu politikasını şekillendirirken Kushner,  barışın yatırımlarla ve ekonomik gelişimelerle beslenmesi üzerinde durmuştu. 'İbrahim Anlaşmaları' olarak adlandırdığı bu formül birçok ülkede başarılı oldu ancak İsrail-Filistin arasında bir atılım gerçekleştiremedi.

Trump’ın 2016 ve 2020 seçim kampanyalarında önemli rol üstlenmiş olan Kushner, 2024 kampanyasında yer almayacağının sinyallerini verdi.

Kushner, bir Holokost kurtulanı olan büyükbabasının kurduğu emlak imparatorluğunun üçüncü kuşağı. Şirket, İsrail'de de önemli projelere imza attı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel