29 Ocak 2022 Cumartesi 00:42
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İsrail´de çocuklara antikor testi

Dünya 1583 görüntüleme
25 Ağustos 2021 Çarşamba

1 Eylül’de okulları açarak yüz yüze eğitime hazırlanan İsrail, okul çocuklarının virüse karşı koruma geliştirip geliştirmediğini tespit etmek için antikor testi yapmaya hazırlanıyor.

Okulların açılmasının ardından, ebeveynlerinin onayı ile 12-15 yaş çocukları okullarda aşılamayı planlayan İsrail hükümeti, bu süreçte yaklaşık 1,5 milyon çocuğa da antikor testi yapmayı hedefliyor.

Sağlık Bakanlığı ile Eğitim Bakanlığının ortak projesinde vücutlarında yeterli antikor tespit edilen çocukların, COVID-19 hastalarıyla temas etmesi halinde, karantinadan muaf tutulması öngörülüyor. Bu sayede, temaslı çocukların eğitim hayatını aksatmadan, okula devam edebilmesi amaçlanıyor.

Pandeminin başından bu yana neredeyse 1 milyon vakanın yaşandığı İsrail’de, 6800’den fazla hasta da hayatını kaybetti. Hafta başı itibariyle, 68 binden fazla aktif vakanın olduğu ülkede, durumu ağır olanların sayısı da 680. Şubat ayından bu yana en yüksek vaka sayısının görüldüğü İsrail’de 5,9 milyon kişi birinci doz, 5,4 milyon kişi ikinci doz, 1,5 milyon kişi de üçüncü doz aşı oldu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental