23 Ocak 2022 Pazar 05:46
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İsrailli uzmanlar: 3. aşı hamileler için güvenli

İsrail Sağlık Bakanlığı, perşembe günü 40 yaş üzerindekilerle birlikte hamilelerin de 3. doz aşıyı olmalarını tavsiye etti.

Dünya 1670 görüntüleme
26 Ağustos 2021 Perşembe

Dünyanın her yerinde milyonlarca kadın Pfizer ile COVID-19’a karşı aşılanırken, İsrail Sağlık Bakanlığı önerdiğinde neredeyse hiç kimse üçüncü aşıyı yaptırmamıştı. Ancak İsrailli uzmanlar 3. dozu yaptırmaktan korkanlar için, takviye dozun öncekilerden daha fazla tehlike arz etmediğini belirtti.

İsrailli uzmanlardan Dr. Misgav Rottenstreich, ‘‘Bana göre hamileler üçüncü aşıyı yaptırmaya teşvik edilmelidir, çünkü ilk iki aşı ile takviye arasında olası bir kötü sonuç veya fark olduğunu düşünmüyorum. Bağışıklık sistemleri daha zayıf olduğu için hamilelerin daha fazla risk altında olduğunu her zaman görüyoruz. Üçüncü dozun herkes için ve özellikle risk altındaki popülasyonlar için çok önemli olduğuna inanıyorum’’ dedi.

Dr. Rottenstreich, Wilf Kadın ve Bebek Merkezi Müdürü Prof. Sorina Grisaru ile birlikte geçtiğimiz birkaç ay içinde hamilelikte aşılamadan kaynaklanabilecek yan etkilerle ilgili bir araştırma yürüttü. Dr. Rottenstreich Shaare Zedek Hastanesinde doğum yapan yaklaşık 3.000 kadından alınan verileri analiz etti.

Araştırmanın sonucuna göre hamilelerle hamile olmayanlar arasında sıkıntı çıkaracak herhangi bir fark gözlemlenmediği açıklandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental