29 Ocak 2022 Cumartesi 16:21
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Çalışanlarından Blinken´a mektup: Antisemit servis görevlisi kovulmalı

Bir ABD Dış Servis görevlisi antisemit internet paylaşımlarının ortaya çıkmasından altı ay sonra, en az 70 iş arkadaşı ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken´a çalışanın görevden alınması için bir mektup gönderdi.

Dünya 2122 görüntüleme
2 Eylül 2021 Perşembe

Foreign Policy dergisinin bildirdiğine göre, 28 Temmuz'da gönderilen mektupta servis görevlisi Fritz Berggren'in Dışişleri Bakanlığı'ndaki Yahudi çalışanlar için bir tehdit olduğu ve etik standartları ihlal ettiği öne sürüldü.

Foreign Policy’e göre Blinken’a gönderilen mektupta, ‘‘Berggren, Yahudi ve Yahudi olmayan çalışanları son derece rahatsız eden antisemit fikirleri yaymakla kalmıyor, aynı zamanda Yahudi çalışanlar olarak departmandaki varlığının tehdit edici olduğunu hissediyoruz’’ ifadeleri yer alıyor.

Berggren, yıllardır Yahudilere ve LGBTQ topluluğuna karşı hakaret içeren ve beyaz Hıristiyan üstünlüğünü teşvik eden bir web sitesinde yazılar yazıyor.

Berggren, ‘Yahudiler Tanrı'nın Seçilmiş Halkı Değildir, Mesih Karşıtıdır’ başlıklı 4 Ekim 2020 tarihli yazısında, İsa Mesih, tüm dünyayı Yahudilerden kurtarmak için geldi. Onlar Mesih karşıtı dinin kurucuları, onlar Yılanın tohumu’’ ifadelerini kullanmıştı.

Foreign Policy, Blinken'in 9 Ağustos'ta mektuba yanıt verdiğini bildirdi.

Blinken mektuba yanıtında, ‘‘Bakanlığın iddia edilen antisemit davranışları son derece ciddiyetle ele aldığından emin olmak istiyorum" diye yazdı. Blinken ‘gizlilik nedenleriyle’ ayrıntılar hakkında yorum yapamayacağını da sözlerine ekledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental