19 Ekim 2021 Salı 15:32
Op Dr Mücteba Gündüz

Türkiye Sinagogları Sergisi Balat Ahrida Sinagogunda

Toplum 2361 görüntüleme
22 Eylül 2021 Çarşamba

500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, ikinci baskısı 13 yıl sonra gerçekleşen ‘Türkiye Sinagogları’ kitabını, İzzet Keribar’ın kitap içindeki fotoğraflardan oluşturduğu sergi eşliğinde tanıtacak ve satışını gerçekleştirecek.

Sergi, açılış kokteylinin ardından 1 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında Balat Ahrida Sinagogu bahçesinde gezilebilecektir. Görsellerini İzzet Keribar’ın fotoğrafladığı kitapta, sinagogların tarihçelerini de Naim Güleryüz kaleme aldı.

Yıllardır ancak kısıtlı günlerde gezilebilen İstanbul’un iki tarihi sinagogu Ahrida ve Yanbol, sergi vesilesiyle cumartesi günleri dışında her gün gezilebilecek.

Ahrida ve Yanbol Sinagogları sergi boyunca müsaitlik doğrultusunda ziyaret edilebilecek. Saat 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşebilecek ziyaretler sırasında içeride maksimum kalma süresi 30 dakika ile sınırlı. On kişi ve üzeri grupların önceden rezervasyon yaptırması ise zorunlu. Girişlerde ziyaretçilerden aşı kartı veya HES kodu göstermeleri istenecek.

Ahrida ve Yanbol- ziyarete açılması Balat Ahrida Sinagogu Vakfı ile Türk Musevileri Müzesinin ortak çalışmasıyla gerçekleşiyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental