22 Ocak 2022 Cumartesi 15:13
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Dr. Fauci: İsrail´in 3. dozu uygulaması doğru karar

ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, İsrail´in üçüncü aşı dozu önermesinin nihayetinde haklı çıkacağını ve sonunda ABD tarafından da benimseneceğini açıkladı.

Dünya 1484 görüntüleme
1 Ekim 2021 Cuma

Fauci, ABD'li yetkililerin takviye aşı hakkında İsrail'den bilgi aldığını ve gençlere ilişkin verilere özel ilgi olduğunu belirtti.

İsrail Ordu Radyosuna (Galei Tzahal) konuşan Fauci, Pfizer aşısı yaptıran herkesin eninde sonunda 3. doza ihtiyaç duyacağını ayrıca, bunun 65 yaşın altındaki ABD nüfusu için de geçerli olacağını açıkladı.

Fauci, İsrail'den gelen istatistikleri çok ciddiye aldığını kişisel ve profesyonel görüşüne göre konuştuğunu dile getirdi.

Fauci, ABD'de takviye aşıların 65 yaş ve üstü veya bağışıklığı zayıf kişilerle sınırlama kararının komiteler ve danışma grupları tarafından verildiğini belirtti.

İsrail aylardır 12 yaşın üzerindeki herkese üçüncü dozu teklif ediyor olsa da, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) geçen haftaya kadar 65 yaş üstü insanlar için takviye aşıyı onaylamamıştı.

Fauci, Amerikan nüfusunun geri kalanına ve özellikle de gençlere 3. doz aşı yapma izni, ancak yetkililer aşının güvenliğini değerlendirdiğinde verilebileceğini belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental