8 Aralık 2021 Çarşamba 10:38
Sheraton İzmir
Sheraton İzmir

Hindistan Dışişleri Bakanı: İsrail en güvenilir ortağımız

Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar, İsrailli yetkililer ve iş insanlarıyla görüşmek için İsrail´e gitti. Jaishankar, CEO´lar ve hükümet yetkilileriyle yaptığı toplantıda Hindistan´ın İsrail´i "En güvenilir ve yenilikçi ortak olarak gördüğünü" belirtti.

Dünya 1059 görüntüleme
18 Ekim 2021 Pazartesi

Jaishankar, pazar öğleden sonra İsrail seyahatine Kudüs'teki Hint mezarlığını ziyaret ederek başladı.

Jaishankar The Indian Express'e göre konuk defterine, "Birinci Dünya Savaşı sırasında bu topraklarda cesaretle savaşan, kendilerine, yoldaşlarına ve anavatanına şan getiren Hintlilere saygılarımı sunmaktan büyük onur duyuyorum" diye yazdı.

Pazar günü İsrailli yöneticilerle görüşme yapan Jaishankar Hindistan'ın iş yapma kolaylığını artırmak ve bürokrasiyi azaltmak için büyük bir çaba içinde olduğunu vurguladı.

İsrail Ekonomi Bakanlığı genel müdürü ve Hindistan eski Büyükelçisi Ron Malka, İsrail'in Hindistan ile bağlarını açıklarken, ‘‘Bir ülke ile uluslararası anlamda kurduğumuz en başarılı ilişki” ifadelerini kullandı.

Jaishankar, pazartesi günü İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Devlet Başkan Isaac Herzog, Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Enerji Bakanı Karine Elharrar ile görüşmeler yapacak ve 21 Ekim’e kadar İsrail’de kalacak.

İki ülke ticaret, kültür ve teknoloji konularında bir dizi anlaşma imzalayacak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel