8 Aralık 2021 Çarşamba 10:06
Sheraton İzmir
Sheraton İzmir

İran Dini Lideri: ´´Arap-İsrail ilişkileri sona ermeli´´

İran´ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney pazar günü yaptığı açıklamada, İsrail ile ilişkilerini geliştiren Arap ülkelerinin günah işlediklerini ve buna son vermeleri gerektiğini belirtti.

Dünya 1032 görüntüleme
25 Ekim 2021 Pazartesi

Hamaney, "Bazı hükümetler Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirerek büyük hata yaptılar. Bu İslam birliğine aykırı bir harekettir, bu yoldan dönmeleri ve hatalarını telafi etmeleri gerekir” dedi.

İran, 1979 İslam Devrimi'nin ortasında Ayetullah Hameyni'nin iktidara gelmesinden bu yana kendisini Filistin davasının güçlü bir savunucusu olarak konumlandırdı. Hamaney, "İslam birliği sağlanırsa Filistin sorunu kesinlikle en iyi şekilde çözülür" dedi.

İran ve İsrail arasındaki gerilim, İran’ın nükleer silah programını nedeniyle yükselmeye devam ediyor. İran defalarca İsrail'i nükleer tesislerini sabote etmek ve hedef almakla suçladı.

İsrail geçen pazartesi günü, İran'ın nükleer tesislerine olası bir saldırı için 1,5 milyar dolarlık askeri bütçeyi onayladı. İran'ın üst düzey komutanlarından Ali Shamkhani, İsrail'in İran nükleer programına saldırması halinde karşılık vererek milyarlarca dolar değerinde zarar vereceklerini açıkladı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel