25 Ocak 2022 Salı 01:20
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Sanatta kısa kısa

Tuna SAYLAĞ Sanat 1789 görüntüleme
3 Kasım 2021 Çarşamba

Süreyya’da, Aimo Pagin Resitali

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operasının başlattığı ‘VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ’ konser serisi, Fransız piyanist Aimo Pagin ile devam ediyor. Kendi kuşağının ve Fransa’nın en önemli piyanistlerinden biri olan ‘Bösendorfer Sanatçısı’ unvanına sahip Pagin, 15 Kasım’daki konserde Franz Schubert ve Frédéric Chopin’in virtüözite gerektiren en güzel ve sıra dışı eserlerini seslendirecek. Bu performansı kaçırmayın!

***

Galeri Diani’de ‘Birlikte; İnsana Rağmen’

55 yıllık sanat yaşamlarını geride bırakan sanatçı Gülseren ve Teoman Südor’un, ‘Birlikte; İnsana Rağmen’ sergileri, 12-27 Kasım tarihleri arasında Galeri Diani’de gerçekleşiyor. Her iki sanatçının yapıtları her sergilerinde olduğu gibi bir öncekinin devamı niteliğinde. Sanatseverlerle buluşacak olan 36 yapıtları, pandemi dönemine ait bir seçkiden oluşuyor. Sanatçı çift bu sergilerinde, son zamanlardaki insan kaynaklı yaşanan faciaların etkilerini derinleştirmekle kalmayıp, paletlerindeki renkleri arttırarak zaman ve mekân öğelerini birbiri içinde eritip, doğa ve insanın sonsuz döngüsünü sorguluyor. Galeri Diani ayrıca 20 Kasım’da, sanatçı, eleştirmen ve izleyicilerin katılımıyla sergi ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirecek.

***

Fado’nun ünlü sesi Camane CRR’de

Adından övgüyle söz edilen, katıldığı bir yarışmadaki başarısıyla ‘Fado söyleyen dahi çocuk' olarak anılmaya başlanan Portekiz müziğinin önemli sanatçısı Camane, Fado’nun Kraliçesi Amália Rodrigues’ten bu yana en iyi Fado şarkıcısı olarak kabul ediliyor. Yaptığı albümlerle milyonlara ulaşan sanatçı, 17 Kasım akşamı, CRR'de İstanbullu hayranlarıyla buluşuyor.

***

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental