17 Ocak 2022 Pazartesi 09:33
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

´Bana Hikâyeni Anlat´ açık hava sergisiyle Şişli sokaklarında

Toplum 308 görüntüleme
12 Ocak 2022 Çarşamba

Yirmi sanatçının çocukluk hatıralarını bir araya getiren, PaperstreetCo. imzalı katılımcı sanat projesi Tell Me Your Story, kitabın ardından şimdi de yolculuğuna sergi ile devam ediyor. Proje ‘Bana Hikâyeni Anlat’ adıyla ve Şişli Belediyesinin desteğiyle 10-31 Ocak tarihleri arasında bir açık hava sergisine dönüşüyor. 

Ortak üretimden beslenen on Türkiyeli, on İsrailli sanatçının eşleşmesi ve çocukluk anılarını birbiriyle paylaşması ardından her sanatçının partnerinin hikâyesini kendi özgün diliyle resmetmesiyle şekillenen proje, kitap olarak yayımlandı ve oldukça ilgi çekti. Çocukluğun renkli ve büyüleyici dünyasının kapılarını aralayan kitap, şimdi de sayfalardan taşıp şehrin sokaklarına yayılıyor. 

Renklere dönüşen hikâyelerin, Abdi İpekçi Meydanı’ndan başlayan bir rota ile billboardlar aracılığıyla Şişli sokaklarındaki açık hava mecralarına yayılacağı sergi; katılımcı, erişilebilir ve deneyime açık bir kurguya sahip.

Sergide yer alan sanatçılar: Ahu Akgün, Aya Talshir, Bora Aşık, Dror Cohen, Ecem Yüksel, Einav Vaisman, Gilad Seliktar, Gökçe İrten, Itzik Rennert, Jennifer İpekel, Keren Katz, Meltem Şahin, Mert Tugen, Michal Bonano, Roni Fahima, Sasha Zilberman, Selin Çınar, SENA, Shahar Kober ve Vardal Caniş.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental