19 Ocak 2022 Çarşamba 16:10
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Cemre Anadolu Kulübü’ne düştü

Tilda LEVİ Köşe Yazısı
6 Mart 2019 Çarşamba

Her yıl birinci cemre düştükten az sonra Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi üyelerine bir zarf gelir. İçeriğinde iki sayfa bilgilendirme yazısı ve bir kitapçık vardır. Kitapçığı her gördüğümde eski bir dostu görmüşçesine sevinirim. Ne de olsa yılların alışkanlığı var.

Bu yılki mektubun ‘milli piyango’ konusu ‘imar affı’ ile ilgiliydi. Şöyle ki, Anadolu Kulübü Büyükada Tesisi de son zamanlarda tartışılan imar affından yararlandı. Yazıldığı üzere, hukukçuların azimli çalışmaları sayesinde gereken meblağlar ödenmiş. Buraya kadar mükemmel. Bundan sonraki zemin kaypak. Örneklemeler başlıyor. Aralarında Büyük Kulüp aidatlarının asil üye ve eş için 1500 TL. olduğu ve imar affı için üye başına 500 TL. istendiği vurgulanmakta. Böylelikle bizlere de imar affı için katkı payı kapısı yavaş yavaş aralanıyor.

Ne var ki, Büyük Kulüp, dört mevsim için hizmet verirken, Büyükada Anadolu Kulübü sadece yaz sezonu için 1400 TL. alıyor. Hizmet kalitesinin eşdeğer tutulamayacağı da ayrı bir konu.

İyisi mi başarılı hukukçularımız imar affından düzlüğe çıksınlar ve biz üyelere nefes payı versinler.

O çok sevdiğim küçük kitapçığa gelince, bu kez 2019 yaz sezonu için hiç de mutlu haberler getirmedi. Üye aidatının yanına plaja giriş ücreti eklenince hayli kabarık bir meblağ ortaya çıkıyor. İlk tepkim çok fevri oldu, eşime, “bu yaz benim için plaj girişi ödeme, nasılsa her gün denize girmiyorum” karşı tepki, “yok artık daha neler” şeklinde oldu.

Yaz ola, hayır ola.

↔↔↔

Son zamanlarda Japon Edebiyatı yazarlarına ilgi duymaya başladım. Hem duru, hem de ayrıntılara rağmen içinde kaybolmadığınız bir yazı türleri var. Kazuo İshiguro’nun ‘Günden Kalanlar’ adlı yapıtı bunlardan biri. İyi okumalar. 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR